O fundacji

FUNDACJA MARTEL jest organizacją non-profit, która powstała w 2019 roku w Kaliszu.

Misją fundacji jest odbudowa mody na czytanie książek oraz dostarczanie książek dla dzieci na oddziały pediatryczne.
Celem naszych działań jest edukacja literacka i artystyczna poprzez realizację kampanii społecznych, programów naukowych i projektów badawczych, organizację imprez artystycznych, konferencji, warsztatów, seminariów i szkoleń, wsparcie twórców i artystów. Jesteśmy gotowi do współpracy merytorycznej, współorganizacji akcji i imprez bądź do innych form partnerstwa.

Fundacja współpracuje z partnerami społecznymi w różnych częściach Polski, z którymi zrealizowała szereg projektów społecznych. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i ścisłej współpracy z Wydawnictwem MARTEL potrafimy skutecznie promować polską literaturę dziecięcą i młodzieżową.

Stanisław Adam Jędrysiak

Prezes Fundacji Martel
Przedsiębiorca, inwestor i filantrop. Prezes Fundacji MARTEL oraz prężnie działającego Wydawnictwa MARTEL. Właściciel firm Sekwoja Group oraz Martel-EDU. Inicjator wielu akcji charytatywnych, zwolennik przywracania mody na czytanie książek. Optymista i fighter, który nigdy się nie poddaje. Człowiek czynu, nieustannie podejmujący nowe wyzwania. Propagator zdrowego trybu życia. Fundację założył z potrzeby serca, by ułatwić dostęp do książek dzieciom, które ich najbardziej potrzebują. Hołduje przesłaniu Ramóna Gómeza de la Serny: „Książka jest pasem ratunkowym samotności”, więc powołanie do istnienia fundacji było nie tyle spełnieniem marzenia, co potwierdzeniem, że hasła, które nam w życiu przyświecają, można i warto urzeczywistniać.
Konto bankowe:
88 1020 2212 0000 5702 0419 3355
Skontaktuj się z nami
Fundacja Martel

KRS: 0000 814 272